bhopal.org/
Fri, 03 Dec 2004 14:27 +0100
Als je op goed geluk en at random één van de volgende URL's intoetst in de adresbalk van je browser:
blijkt alleen bhopal.in/ niet te bestaan. Alle andere URL's leiden naar artikelen over Bhopal, waar vandaag twintig jaar geleden een enorme gasramp plaats vond. Duizenden mensen kwamen toen om het leven en vele niet-fatale slachtoffers kampen vandaag nog steeds met de gevolgen.
Behalve googlen om een site over een onderwerp te vinden, werkt het trucje dat ik gebruikte om informatie over Bhopal te achterhalen, voor heel veel begrippen. Je zoekt iets over een stad in Duitsland, Aken bijvoorbeeld? Ik durf te wedden dat het voldoende is om aachen.de in de adresbalk van je browser te typen om bij een relevante site uit te komen. Je zoekt informatie over films? bioscoop.nl/ zou ik gokken.
Ik denk dat je met een weloverwogen begrip, een doordachte uitgang er achter geplakt, alles kan vinden dat je zoekt. Het kan ook tot hele verrassende resultaten leiden. Het is wat avontuurlijker dan al dat standaard gegoogle. Probeer het maar eens. Misschien kom je al snel tot de ontdekking dat al die zoekmachines je gestolen kunnen worden.
copyright © 2003-2004 Barbara de Zoete